ZIELONA GÓRA:

Szatnia Akademików: Strzelców mamy wyborowych!

Jedenaście medali zdobyła reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski, które na początku kwietnia odbyły się w Bydgoszczy. Dwa z nich – złoty i brązowy zdobył Maciej Korcz.

Strzelec na co dzień Gwardii Zielona Góra i student informatyki na naszej uczelni był gościem Szatni Akademików. W programie oceniał występ całej reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Myślę, że możemy być zadowoleni, bo pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów to jest coś, w co celowaliśmy od początku. Zajęliśmy też drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, o pierwsze było ciężko, bo dwójka strzelców wrocławskiego AWF-u to najlepsi zawodnicy w Polsce i ciężko było się do nich zbliżyć.

Korcza pytamy o poziom zmagań, które odbyły się na strzelnicach bydgoskiego Zawiszy.

Poziom jest porównywalny co roku. W tym roku mógłby być trochę wyższy z uwagi na występ czołowych zawodników AWF-u Wrocław. Jedna zawodniczka ostatnio zdobyła złoto na mistrzostwach Europy. Wyniki, szczególnie w pistolecie nie były jednak wysokie. Poza jedną osobą. Jeden zawodnik strzelił klasę mistrzowską.

Dodajmy, że złote medale oprócz Korcza dla naszej uczelni zdobyły także Maja Jarosińska i Karolina Pawlak. Pełna lista medalistów poniżej.

Złoty medal:

Maja Jarosińska – w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów kobiet w klasyfikacji generalnej i Uniwersytetów;

Karolina Pawlak – w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów kobiet w klasyfikacji Uniwersytetów;

Maciej Korcz – w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów mężczyzn w klasyfikacji generalnej, w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn w klasyfikacji Uniwersytetów.

Srebrny medal:

Tomasz Głowala – w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn w klasyfikacji Uniwersytetów

Brązowy medal:

Rafał Ratajczak – w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn;

Maciej Korcz – w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn;

Maja Jarosińska – w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów kobiet w klasyfikacji Uniwersytetów.

Drużynowo dwa medale: srebrny w klasyfikacji generalnej i złoty w klasyfikacji Uniwersytetów