ZIELONA GÓRA:

Sylwestrowe i noworoczne kursy autobusów. MZK zamieścił komunikaty

Jak dojedziemy i wrócimy z sylwestrowych imprez? Można na przykład skorzystać z połączeń autobusowych. MZK podał informacje o kursach miejskich autobusów w dzień sylwestra i Nowy Rok.

W ostatnim dniu starego roku robocze rozkłady jazdy będą obowiązywały do godziny 20:00. Na liniach nocnych N1 i N2 autobusy zaczną kursować wcześniej. Pierwszy kurs będzie wykonany o 20:34 z przystanku „Biblioteka Wojewódzka” w kierunku Osiedla Śląskiego. Od godziny 23:29 autobusy linii nocnych będą zaś jeździć według rozkładu, który obowiązuje w nocy z soboty na niedzielę. Kursy wykonają również nocne autobusy N4 i N5.

W Nowy Rok, 1 stycznia, zawieszone będą kursy autobusów linii nr 55. Pozostałe autobusy będą jeździć zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy.

Pamiętajmy również o objeździe ulicy Bohaterów Westerplatte. Droga będzie zamknięta na czas miejskiego sylwestra. Z tego powodu na odcinku od ulicy Ułańskiej do Kupieckiej autobusy linii nocnych pojadą objazdem przez ulicę Dworcową. Z obsługi zostaną wyłączone przystanki „Centrum” (w obu kierunkach) i „ZUS” w kierunku Osiedla Śląskiego (dla linii N2). Przystankami zastępczymi będą: „Urząd Celno-Skarbowy” przy ulicy Batorego oraz „ZUS” przy ulicy Kupieckiej. Zmiana obowiązuje od godziny 21:30 we wtorek, 31 grudnia do godziny 3:00 w środę, 1 stycznia.

Szczegółowe komunikaty o kursach autobusów znajdują się na stronie MZK.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: