ZIELONA GÓRA:

Święto owadów w Centrum Przyrodniczym. InsectDay już w tę sobotę!

Jutrzejszy dzień w Centrum Przyrodniczym w całości będzie poświęcony owadom. Podczas InsectDay zostanie przedstawiony świat owadów i wszystkie ciekawostki z nim związane.

Każdy, kto nasycił się już Winobraniem i nie wybiera się na korowód wieńczący świętowanie w mieście, może rozważyć propozycję spędzenia soboty w Centrum Przyrodniczym.  Dla uczestników zaplanowano m.in. wystąpienia hodowców owadów, otwarcie wystawy zdjęć “Z kamerą wśród owadów Centrum Przyrodniczego” oraz prezentację ekspozycji owadów egzotycznych, wyhodowanych w insektarium Centrum Przyrodniczego.

Będziemy mieć tutaj możliwość kontaktu z żywymi owadami, owadami bardzo egzotycznymi, owadami, które mają niesamowite pokroje, wyglądają jak predatorzy w skali mniejszej. Będą wyeksponowane straszyki, modliszki. Przyjadą też specjaliści – wybitni hodowcy owadów egzotycznych. dr Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego

Warto wspomnieć, że w Palmiarni Zielonogórskiej już teraz znajduje się wystawa insektów, przygotowana przez Centrum Przyrodnicze. Jednak, w przeciwieństwie do atrakcji związanych z ekspozycją zaplanowaną na InsectDay, nie można żadnego z okazów dotknąć.  

W Palmiarnii mamy w tej chwili wystawę okazów, które są utrwalone w gablotach entomologicznych. Jest to na pewno bardzo ciekawa, piękna wystawa. Podczas InsectDay będziemy mieli okazję dotknąć, zobaczyć żywe okazy tych egzotycznych owadów. dr Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego

InsectDay rozpocznie się w południe i potrwa do godziny 18.00. 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: