InformacjeZIELONA GÓRA:

Święto Niepodległości w zielonogórskich szkołach

Dzisiaj we wszystkich zielonogórskich szkołach obchodzono 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 18 w Zielonej Górze, by podejrzeć, jak wyglądały uroczystości.

 

Już jutro 11 listopada, obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Zielonej Górze
rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w intencji Ojczyzny.
Więcej informacji znajdziecie na naszym portalu.

Dzisiaj uroczystości miały miejsce w szkołach. W zielonogórskiej “osiemnastce” odbyła się niecodzienna lekcja historii i języka polskiego zarazem, przygotowana przez nauczycielki języka polskiego – Agnieszkę Opalę i Magdalenę Wojtyłę. Montaż słowno – muzyczny, w którym wystąpili uczniowie z klas IV-VI, był wzruszający i podniosły. Rozbrzmiały patriotyczne pieśni, które dzięki zaangażowaniu nauczycieli muzyki – Anety Gawron i Jacka Jatczaka – śpiewali wszyscy uczniowie szkoły.

” Takie uroczystości są potrzebne w szkołach. Pomagają pielęgnować pamięć o najważniejszych dla naszej historii wydarzeniach, a przez to wzmacniają poczucie tożsamości narodowej, które – jak widać – można i należy rozwijać od najmłodszych lat. Uczniowie chętnie włączają się w takie inicjatywy. Z ich wypowiedzi wiem, że apel bardzo im się podobał. Mówili o wzruszeniu i dumie z tego, że są Polakami. Cieszę się, bo to dziś tak rzadko spotykane reakcje”.                                                                                                                                                                              – Agnieszka Opala

Uczniowie  w symboliczny i bardzo sugestywny sposób pokazali trudny w naszej historii czas zaborów. Wszystko podano w poetyckiej oprawie, wnoszącej powiew dumy z bycia Polakiem.

To się nazywa patriotyczne wychowanie!

To wyjątkowe święto, bo cóż jest ważniejszego niż wolność i niepodległość?

 

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: