SPORT:ZIELONA GÓRA:

Świetny Zastal i ósme zwycięstwo w lidze VTB!

Ósme zwycięstwo w rozgrywkach ligi VTB odnieśli koszykarze Enei Zastalu. Zielonogórzanie pokonali Avtodor Saratov 77:64.

Wygrana ma bardzo duże znaczenie. Zastal podobnie jak Avtodor bije się o awans do play-offow. Po dzisiejszej wygranej akcje zielonogórzan stoją jednak wyżej.

Pierwsza kwarta bardzo wyrównana. Po 10 minutach remis 13:13. Zastal świetnie zagrał jednak w drugiej kwarcie, po której zbudował 12-punktowe prowadzenie. Było 40:28. W trzeciej odsłonię goście jeszcze walczyli z gospodarzami. Po 30 minutach na tablicy wynik: 58:46. W czwartej kwarcie Zastal jednak wyraźnie lepszy. W pewnym momencie podopieczni Żana Tabaka prowadzili różnicą 21 punktów. Ostatecznie Zastal wygrał z Avtodorem Saratov 77:64.

Zastal po tym meczu ma w dorobku 8 zwycięstw i 7 porażek i jest coraz bliżej awans do czołowej ósemki rozgrywek ligi VTB.