ZIELONA GÓRA:

Święta w schronisku mogą być co dzień. Pomóżmy czworonogom przed zimą

Jesienna aura nie zniechęca zielonogórskiego schroniska do działania. Miejska ostoja dla czworonogów angażuje się w mnóstwo akcji, które zapewnią podopiecznym bezpieczeństwo, zdrowie i wygodę.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze dołączyło do akcji dlaSchroniska.pl. Na stronie internetowej przedsięwzięcia funkcjonuje baza czworonogów i lista ich potrzeb. W ten sposób placówka może otrzymać karmę, artykuły higieniczne czy legowiska. Już w pierwszym tygodniu udziału w akcji odnotowano sukces.

Bezpośrednio z tej strony możemy kupić psom to, czego potrzebują. Wtedy nie płacimy za przesyłkę. Prezent trafia do schroniska, a koszty pokrywa dlaSchroniska.pl. Muszę powiedzieć, że w zeszłym tygodniu mieliśmy zakupy za 2 tysiące dla naszych psiaków. Podczas niecałego tygodnia uczestniczenia w tej akcji już udało nam się tyle zebrać.Katarzyna Sobieszek

W ramach działań pod znakiem dlaSchroniska.pl rozpoczęła się także świąteczna zbiórka „Gwiazdka dla bezdomniaka”.

Rzeczniczka Inicjatywy dla Zwierząt zapowiedziała także podsumowanie Biegu Jeża. Podczas piątej edycji imprezy udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy oraz podarunki od firm. Kończy się także akcja Psu na Budę, w której uczestniczą uczniowie szkół. Nadchodzącym wydarzeniem są natomiast Mikołajki w schronisku.

Mamy dni otwarte w schronisku. Zapraszamy ludzi, żeby do nas przyszli i wyprowadzili psa na spacer. Będzie Mikołaj – co roku najgrubszy z nas, czyli prezes, będą elfy, więc wszyscy się poprzebieramy. Zachęcamy do przebrania się, jeśli ktoś będzie chciał. Wolontariusze przygotują psy. Czworonogi będą w szelkach czy na smyczy. Wystarczy psa wyprowadzić na spacer, wrócić i oddać do rąk wolontariusza. A my mamy do wyboru: albo wędrujemy z kolejnym psem, albo wracamy do domu zadowoleni, że zrobiliśmy coś dobrego.Katarzyna Sobieszek

Dla uczestników będą przygotowane słodkości i gorąca herbata na rozgrzewkę. Schroniskowe mikołajki – 2 grudnia przy ulicy Szwajcarskiej.

Wcześniej, bo już 25 listopada o 17:00 w El Szapo Bar (dawnej Galerii u Jadźki) odbędzie się charytatywna, otwarta próba grupy Drewno. Oprócz koncertu odbędzie się aukcja schroniskowych kalendarzy i zbiórka datków. Dokładne informacje – w wywiadzie z Katarzyną Sobieszek.

Godzina Rektorska – Katarzyna Sobieszek

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00