ZIELONA GÓRA:

Świąteczna opieka zdrowotna – w razie W. Gdzie się udać?

Święta to czas przygotowań i wytężonej pracy, aby później pozwolić sobie na relaks i niekiedy aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny i najbliższych. Należy jednak mieć z tyłu głowy informację o tym, gdzie możemy się udać w razie nieszczęśliwego wypadku lub kłopotów zdrowotnych w momencie, kiedy nasz lekarz nie przyjmuje.

Narodowy Fundusz Zdrowia od lat informuje o świątecznej opiece zdrowotnej. Jest ona szczególnie ważna w okresie, kiedy lekarze cieszą się wolnymi chwilami z rodziną. W Polsce istnieją tzw. ambulatoria, gdzie możemy się udać w przypadku nagłego zachorowania, pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów zagrożenia życia lub istotnego uszczerbku na zdrowiu, a leki nie przynoszą poprawy. Do ambulatorium nie potrzebujemy skierowania, a pomoc jest bezpłatna. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że nie otrzymamy wizyty kontrolnej związanej z wcześniejszym leczeniem, czy też recepty na stale przyjmowane leki, czy skierowania do specjalisty.

Ambulatorium w Zielonej Górze mieści się przy ulicy Chrobrego 2.

Jest to również przypomnienie dla zielonogórzan, że SOR, czyli Szpitalny Oddział Ratunkowy przeznaczony jest dla osób, które znajdą się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia np. osoby z wypadków, czy ostrymi zatruciami. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.nfz-zielonagora.pl.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: