KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Super mecz to nie był, ale Superpuchar dla Stelmetu!

Stelmet Enea BC z pierwszym trofeum u progu nowego sezonu! Zielonogórzanie pokonali w Kaliszu Anwil Włocławek 75:66. MVP spotkania o Superpuchar Polski został Łukasz Koszarek.

To nie było wielkie widowisko, jedni i drudzy mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. Najlepiej mówi o tym statystyka rzutów z gry – 37% skuteczności Stelmetu i Anwilu. Sporo było też błędów po obu stronach. Anwil zanotował aż 27 strat, Stelmet 20.

Do przerwy punktem prowadził Anwil, po zmianie stron zielonogórzanie szybko przekroczyli limit fauli, ale włocławianie nie byli w stanie tego wykorzystać. Przed ostatnią kwartą punkt prowadzenia miała ekipa Žana Tabaka i to ona też lepiej zagrała w tej części meczu. Biało-zieloni otworzyli czwartą kwartę wynikiem 7-0 i w dalszej części zdołali odskoczyć na dwucyfrowe prowadzenie.

Zaczęliśmy bardzo nerwowo, rzuty, które zazwyczaj wpadały, nie trafialiśmy. Walczyliśmy jednak i myślę, że cała Zielona Góra powinna być szczęśliwa. Wiedzieliśmy, że gramy dobrą obronę, a to jest klucz naszych sukcesów i pewnym momencie te rzuty zaczną wpadać. W ostatnich 20 minutach obronę trzymaliśmy, ale atak był trochę lepszy, trochę mniej strat mieliśmy i dlatego udało się odskoczyć.

To drugi Superpuchar Polski dla Stelmetu. Poprzedni zielonogórzanie zdobyli 5 lat temu w Radomiu.

Najwięcej punktów dla zielonogórzan rzucił Iffe Lundberg – 14.

Już w sobotę Stelmet zainauguruje zmagania w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie zmierzą się w Sopocie z Treflem.