KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Sulima kapitanem. Zastal szuka jeszcze wzmocnień, ale się nie śpieszy

Krzysztof Sulima nowym kapitanem Enei Zastalu BC Zielona Góra. Informację klub przekazał w mediach społecznościowych.

Tymczasem Zastal cały czas jest aktywny na rynku transferowym, o czym mówi właściciel Janusz Jasiński, dodając, że rynek jest trudniejszy niż w ubiegłym roku o tej porze.

W tamtym roku pandemia straszyła zawodników i oni podpisywali, bo się bali co to będzie. “A może ta polska oferta jest najlepsza, jaką w ogóle dostaną?”. W tym roku tego nie ma. W przyszłym roku wystartujemy już normalnie, czyli na początku października. Trzeba wrócić do normalnych ram.

Bardzo prawdopodobny jest scenariusz z zeszłego roku. Wtedy wzmocnienia dołączyły do drużyny już w trakcie trwania sezonu.

Musimy być cierpliwi, bo chcąc mieć dobrych zawodników, musimy czekać. Chcemy mieć najlepszych z możliwych, ale nie mamy takiego budżetu, jak nasi przeciwnicy. Musimy czekać na moment finansowej równowagi. Spójrzmy na zeszły rok – dojście Freimanisa, a potem Richarda całkowicie zmieniło obraz tej drużyny. Teraz też nie zbudujemy drużyny do pierwszego meczu. Nie ma nawet takiej presji.

Przypomnijmy, 1 września Zastal zagra w Wałbrzychu mecz z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp o Superpuchar Polski. 5 września otworzy ligowe rozgrywki domowym spotkaniem ze Śląskiem Wrocław. A w kolejny wtorek, 10 sierpnia zielonogórzanie w hali CRS zmierzą się sparingowo z czeskim Decinem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: