ZIELONA GÓRA:

Stypendia trafiły do najlepszych uczniów

Rok szkolny powoli dobiega końca, a to oznacza podsumowanie osiągnięć  zielonogórskich uczniów. Ocenie podlegały nie tylko wyniki w nauce, ale i udział w najróżniejszych konkursach. Na najlepszych z nich czekała nie lada gratka.

Zielonogórską Filharmonię opanowali uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół z całej Zielonej Góry. Pojawili się tam, aby zobaczyć, kto w tym roku otrzyma stypendium prezydenta miasta. Gratulacje oraz pieniądze wręczały Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, Lubuski Wicekurator Oświaty i Wioletta Haręźlak, zastępca prezydenta miasta, która nie kryła dumy z uczniów.

Wioletta Haręźlak, zastępca prezydenta miasta Zielona Góra

Stypendia otrzymało 121 uczniów z Zielonej Góry – 59 za najlepsze wyniki w nauce oraz 62 laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad. W sumie do podziału przeznaczono 187 500 zł. Jaki jest przepis na zdobycie stypendium oraz na co zostanie ono przeznaczone? Na to pytanie odpowiedzieli sami uczniowie.

Stypendyści

Nauczyciele i dyrektorzy również nie zostali pominięci. Otrzymali oni nagrody pieniężne, których wysokość zależała od ilości laureatów i finalistów z ich szkół.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: