ZIELONA GÓRA:

Studniówkowe plany legły w gruzach? Nie do końca

Bez eleganckich sukien i garniturów, sali balowej i poloneza muszą się obyć tegoroczni maturzyści. W wielu szkołach zrezygnowano z organizacji studniówek ze względu na pandemię. Jak jest w Zielonej Górze?

Gdyby nie koronawirus, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego już byliby po studniówce. Impreza była zaplanowana na 15 stycznia.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi została odwołana. W naszej tradycji od wielu lat studniówka nie jest organizowana przez szkołę i wychowawców. Jesteśmy po prostu zapraszani przez młodzież, trudno więc powiedzieć, że to szkoła odwołała studniówkę. Jestem przekonany, że maturzyści przyjęli tę informację z troską i na pewno z jakimś żalem.

Zielonogórska „Trójka” zastanawia się nad organizacją balu maturalnego, co będzie zależało od sytuacji epidemicznej na przełomie maja i czerwca. Studniówkę przekłada także „Budowlanka”, która tradycyjnie wyprawiała bal na terenie szkoły.

W momencie, kiedy tylko zostanie ogłoszone, że można robić imprezy, rozpoczynamy naszą studniówkę. Nie musimy szukać innych wyjść – po prostu studniówka będzie, nawet jakby miała się odbyć 1 września. To wtedy też będzie studniówka – sto dni po skończeniu “Budowlanki”.

Maturzyści, jak będzie wyglądała studniówka w waszej szkole? Czy w ogóle się odbędzie? Piszcie na naszym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: