UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Studiujesz resocjalizację? Koło Naukowe Prison czeka właśnie na Ciebie! [WIDEO]

Koło Naukowe Prison to jedno z najstarszych kół działających na naszej uczelni. Formacja działa od 2010 roku, a jego członkami są przede wszystkim studenci resocjalizacji. Choć nie tylko – bo przez ostatnich 12 lat do koła dołączyli także żacy między innymi psychologii i pedagogiki specjalnej. 

Nasuwa się więc pytanie: w jaki sposób do koła można dołączyć? Tłumaczy to dr Monika Kaczmarczyk, współopiekunka koła.

Żeby do nas dołączyć wystarczy przyjść na organizowaną przez nas akcję, spotkanie. Można też wypełnić formularz na naszej stronie. 

A warto dołączyć choćby ze względu na szansę zdobycia umiejętności praktycznych. Choćby dzięki współpracy z Zakładem Karnym w Krzywańcu. Studenci organizują tam różnego rodzaju warsztaty, co na samym początku było dla niektórych dość dużym stresem.

Pierwsze zajęcia były dla nas bardzo trudne. Baliśmy się, czy więźniowie będą chcieli z nami współpracować. I byliśmy zaskoczeni, bo wykonywali każde zadanie podczas warsztatów. 

Mówiła Oliwia Maliszewska, jedna z działaczek koła. A więcej o grupie Prison w audycji “Koła w ruch”. Program znajdziecie na naszej antenie w każdą środę o godzinie 10.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X