ZIELONA GÓRA:

Studenci UZ będą badać w galerii. Apelują: miejmy zdrowie pod kontrolą!

W przerwie między zakupami warto się zatrzymać, aby posłuchać nieco o zdrowiu. W jednej z zielonogórskich galerii handlowych studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą akcję „Zdrowie pod Kontrolą”. Chcą pokazać zielonogórzanom, że regularne badania to nic strasznego, a w dodatku na niektóre z nich wystarczy poświęcić kilka minut.

Akcja jest pomysłem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Należą do niego także studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wydarzenie organizują po raz trzeci.

Głównym celem akcji jest wyjście studentów medycyny i wolontariuszy, aby zbadać jak największą liczbę osób i udzielić wszelkich prozdrowotnych rad. Między innymi będzie można zrobić test przesiewowy na HCV, zmierzyć ciśnienie. Będzie również stanowisko, gdzie wolontariusze będą zapisywać do bazy potencjalnych dawców szpiku. Będziemy także uświadamiać ludzi na temat szczepień. Dodatkowo będzie można zasięgnąć porady dietetyka, będziemy też mówić o profilaktyce nowotworów złośliwych narządów męskich i kobiecych.Weronika Malach, koordynatorka lokalna ds. zdrowia publicznego IFMSA-Poland

Studenci zamierzają dotrzeć ze swoją wiedzą również do dzieci. Elementem akcji „Zdrowie pod Kontrolą” będzie Szpital Pluszowego Misia. Najmłodsi zobaczą, na czym polega zawód lekarza.

Mieszkańcy będą mogli również zbadać wzrok i skorzystać z analizy składu ciała. Studentów ze stowarzyszenia IFMSA-Poland spotkają w tę sobotę, 17 listopada w galerii Focus Mall, między godziną 12:00 a 18:00.

Weronika Malach

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X