ZIELONA GÓRA:

Strażacy ze Starego Kisielina zachęcają do oddania krwi. Zbiórka – w ten weekend

Podczas zbiórek krwi bezpieczeństwo dawców jest priorytetem. Nie obawiajmy się więc udziału w akcjach krwiodawczych, nawet w trakcie epidemii. Okazję będziemy mieli już w tę sobotę w Starym Kisielinie.

Najpierw potencjalni dawcy będą musieli odpowiedzieć na pytanie, czy mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub przebywali na kwarantannie. Następnie przejdą badania lekarskie. Dopiero potem będą mogli oddać krew. Ze względu na obostrzenia, organizator zbiórki – Klub Honorowych Dawców Krwi „Ognik” – zrezygnował z poczęstunku, a zamiast tego wręczy krwiodawcom upominki.

Będzie to troszkę okrojone, ale myślimy, że następna akcja może będzie już w pełnym wymiarze. Najważniejsze, żeby dopisała frekwencja. Zapraszamy wszystkich ludzi, którzy już oddawali krew i tych, którzy jeszcze nie oddawali, a chcieliby spróbować.

Zbiórka krwi odbędzie się w sobotę od 9:00 do 14:00 w remizie OSP w Starym Kisielinie. Dawcy mają obowiązek dezynfekcji rąk i noszenia maseczek. Do remizy będą wpuszczane po dwie osoby.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: