LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Strajk nauczycieli: egzaminy w Zielonej Górze niezagrożone [AKTUALIZACJA NA BIEŻĄCO]

Dziś pierwszy dzień bezterminowego strajku nauczycieli. W proteście weźmie udział m.in. Zespół Edukacyjny nr 4 w Drzonkowie.

Dyrektor placówki, Jolanta Szlachetka poinformowała, że w dniu strajku nie będzie zajęć w przedszkolu, lekcji i zajęć pozalekcyjnych oraz opieki świetlicowej. Nie będzie działać również stołówka.

Szkoła Podstawowa nr 8 na Jędrzychowie odwołała zaplanowane posiłki, w tym obiady. W stołówce dla dzieci zapewnione będą napoje. O proteście poinformowały również zespoły edukacyjne w Przylepie, Ochli i na Chynowie. Dyrektorzy szkół uspokajają jednak, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się bez przeszkód.

Strajkują również szkoły średnie. W III Liceum Ogólnokształcącym zajęcia są odwołane. Czynna jest biblioteka. Protest trwa także w I LO.

Kolejne instytucje ogłaszają, że zapewniają opiekę nad dziećmi swoich pracowników. Poza urzędem miasta i Zakładem Gospodarki Komunalnej dotyczy to urzędu marszałkowskiego.

Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta zbiera informacje o strajkujących szkołach. Wiadomo, że do strajku nie przystąpiły: Przedszkola nr 11, 17 i 38, a także Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna. Pozostałe placówki strajkują, ale są również miejsca, w których nauczyciele przystąpili do pracy. W niektórych szkołach jest odbywają się zajęcia opiekuńcze. Bieżące informacje na temat strajkujących placówek znajdziecie na stronie magistratu.

This poll has ended (since 1 year).

Kilka minut temu prezydent Janusz Kubicki za pośrednictwem Facebooka poinformował, że egzaminy gimnazjalne w Zielonej Górze odbędą się bez przeszkód. Przypomnijmy testy przewidziano w dniach 10-12 kwietnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: