ZIELONA GÓRA:

Stowarzyszenie Dalej Razem poszerza wiedzę na temat autyzmu. Maszeruj i poćwicz razem z nim

Ponownie w Zielonej Górze będzie propagowana wiedza o jednym z całościowych zaburzeń rozwojowych dzieci. Miejskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu upłyną sportowo i charytatywnie.

Pierwszą odsłoną wydarzenia był marsz „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Wzięły w nim udział przedszkolaki i uczniowie z placówek „Dalej Razem” oraz rodzice.

Natomiast jutro – czwarta edycja „Miliona swingów dla autyzmu”. Uczestnicy będą wykonywać swingi odważnikami kettlebell. Dla tych, którzy chcą rozpocząć ćwiczyć w ten sposób, zostanie przeprowadzony pokaz techniki. Sposób wykonywania swingów wyjaśnia też Marcin Kil, współorganizator imprezy.

– Swing to ćwiczenie balistyczne. Polega na tym, że wykonujemy wyrzut z bioder, by odważnik unieść na wysokość klatki piersiowej bądź ramion.

Wstęp kosztuje 20 złotych, a całość dochodu będzie przeznaczona na rozwój szkoły dla dzieci z autyzmem. Czy bariera tytułowego miliona zostanie przekroczona? O tym będzie można przekonać się 1 kwietnia od 12:00 do 17:00 w centrum sportowym Iron Church w Zielonej Górze.

W Polsce obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają również wiele innych form.  Organizowane są m.in. publiczne zbiórki pieniędzy oraz akcja podświetlania na niebiesko charakterystycznych budynków, np. Manufaktury w Łodzi.

Całości rozmowy z Marcinem Kilem posłuchacie poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: