ZIELONA GÓRA:

Stowarzyszenie R. Jaszczyńskiego – młode, ale z mnóstwem pomysłów

Szeroko rozumiana pomoc, to cel stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego, które zostało założone w ubiegłym roku.

W tym roku inicjator i pomysłodawca stowarzyszenia Rafał Jaszczyński planuje akcje propagujące oddawanie szpiku, krwi, a także zachęcające do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. W najbliższą niedzielę na meczu Stelmetu BC Zielona Góra z Treflem Sopot będą rozdawane karty ICE.

Rafał Jaszczyński

Już w lutym Rafał Jaszczyński ze swoim stowarzyszeniem chce dotrzeć do zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych z akcją „Maturzyści dla chorych na białaczkę”. To inicjatywa tworzona w porozumieniu z fundacją DKMS.

Rafał Jaszczyński

W planie stowarzyszenia jest jeszcze tzw. „ulotkomania”, czyli kampania informacyjna na temat białaczki i zachęcenie do oddawania szpiku oraz krwi. W kwietniu z kolei na basenie Towarzystwa Pływackiego w Zielonej Górze odbędzie się charytatywny „Festyn Bociana”. Zawody będą dla wszystkich rodziców zawodników klubu Towarzystwa pływackiego. Będzie można również wystartować w rodzinnej sztafecie. Opłaty startowe zostaną przeznaczone dla chorego dziecka.

Więcej na temat stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego także tutaj. Poniżej także cała rozmowa Mateusza Kasperczyka z pomysłodawcą i założycielem stowarzyszenia.

Godzina Rektorska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: