ZIELONA GÓRA:

Stop samotności w okresie pandemii. Zielonogórscy seniorzy mogą otrzymać opiekę

Z myślą ochronie osób starszych w czasie pandemii powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. To program dla osób powyżej 70. roku życia. Za pośrednictwem specjalnej infolinii zapewnia im pomoc w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa na spacer. Inicjatywa jest realizowana w całej Polsce, nie brakuje też jednak lokalnych akcji.

Dwie zielonogórskie spółdzielnie socjalne stworzyły wspólnie program „Stop samotności”. Grupa Alivio – Centrum Wytchnieniowe i spółdzielnia Alternatywy -Aktywna Przestrzeń Seniora będą organizować osobom starszym spotkania w kameralnych grupach, zapewnią też posiłek i rozrywkę.

Patrząc od marca, jak się zaczęła cała ta pandemia, często zauważamy, że izolacja osób starszych jest dla nich dużo groźniejsza niż niekiedy sam wirus. Tych osób starszych w naszym mieście jest bardzo dużo, a tych zapomnianych – jeszcze więcej. Tych dotkniętych chorobami, samotnych, mniej aktywnych. I stąd pomysł na taką działalność. Czekamy cały czas na telefony i na osoby starsze. Dodatkowo dysponujemy ciut większym lokalem, dlatego też zgodziliśmy się, by wziąć w tym udział.

Oferta dla seniorów będzie dostosowana do ich potrzeb i zainteresowań.

W ramach programu „Stop samotności” oferujemy osobom starszym pobyt dzienny w naszym Centrum Wytchnieniowym. Ten pobyt obejmuje dojazd bezpośrednio z domu klienta do naszego centrum, naszym pojazdem. Dodatkowo oferujemy jeden ciepły posiłek składający się z dwóch dań. Proponujemy również opiekę, która jest związana również z pomocą w codziennych czynnościach w razie potrzeby. Zajmujemy się też animacją, czyli staramy się uatrakcyjnić czas u nas. Mamy mnóstwo książek, czasopism, gry, organizujemy różne zabawy, więc nie jest nudno.

Spółdzielnie mają w planach m.in. organizację warsztatów artystycznych i kulinarnych.

fot.: facebook.com/oweszg

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: