ZIELONA GÓRA:

Sto okrążeń na jubileusz odzyskania niepodległości w SP nr 18

Nowoczesny patriotyzm odbywa się chociażby poprzez sport. Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w zielonogórskiej Szkole Podstawowej nr 18 uczczą w sposób wyjątkowy.

W piątek, 15 czerwca o 9:00 na bieżni obok szkoły przy ul. Francuskiej wystartuje bieg na sto okrążeń. Imprezę poprzedzi odśpiewanie hymnu, a o idei biegu opowiada Tytus Gołębiowski, jeden z inicjatorów akcji, a na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 18.

Dwa miesiące temu wpadliśmy na pomysł, żeby te piękne dwa kolory połączyć ze sportem, połączyć z bieganiem. Można było tę imprezę zorganizować w listopadzie, ale ze względu na pogodę przenieśliśmy to na czerwiec. Tytus Gołębiowski

To będzie bieg, w którym nie czas będzie najważniejszy, a samo uczestnictwo. Chętnych było wielu, wytypowano sto osób. Biało-czerwoną sztafetę rozpocznie dyrektor szkoły.

Z każdej klasy wytypowaliśmy po trzy osoby. Każdy biegnie ok. 300-330 metrów, jedno okrążenie. Biegnie z flagą i następnie przekazuje ją kolejnej osobie. Niech każdy przebiegnie ten jeden “rok”.Tytus Gołębiowski

Więcej o imprezie w całej rozmowie z Tytusem Gołębiowskim poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X