KOSZYKÓWKA:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Stelmet wygrał z Legią, ale to nie był spacerek

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo! Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wygrali z Legią Warszawa 98:83 w swoim trzecim występie w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Legia postawiła jednak twarde warunki, a Stelmet pokazał dwie twarze.

W pierwszej części to gospodarze narzucali swój rytm i prowadzili dość pewnie – nawet różnicą ponad 20 punktów. W drugiej części Legia zaczęła jednak odrabiać straty. W trzeciej kwarcie stołeczni zmniejszyli prowadzenie naszej ekipy do zaledwie punktu. Ostatecznie jednak to Stelmet był górą, zwyciężając 98:83.

W dzisiejszym meczu kilku moich koszykarzy miało problem z kontuzjami, niektórzy mieli też problem z faulami. Nie mogłem mieć więc wszystkich do dyspozycji na parkiecie w końcówce. Chciałem zagrać strefą , ale ona nie działała tak jak chciałem, wcześniej niewiele ćwiczyliśmy ten element. Dostaliśmy trzy trójki i rywal nas dogonił. Pytacie o kontuzjowanych zawodników o Daniela Szymkiewicza. Daniel ma problem ze stopą. Nie wiemy, kiedy może wrócić. Na pewno jego przerwa potrwa kilka dni.