KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Stelmet rozpoczyna swój trzeci sezon w lidze VTB

W polskiej lidze niepokonani, wygrali wszystkie pięć spotkań, a wcześniej Superpuchar Polski, jak będzie w lidze VTB? Stelmet Enea BC rozpoczyna dziś swój trzeci w historii klubu sezon w tych rozgrywkach.

Poprzedni, mimo, że zakończony przedwcześnie był dla klubu bardzo udany. Zielonogórzanie zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu, czyli „oczko” wyżej niż dzisiejszy rywal – Zenit Sankt Petersburg. Rywal potencjał ma jednak nieporównywalnie większy. To uczestnik Euroligi.

Jeśli zazwyczaj przygotowujesz się do gry przeciwko euroligowemu zespołowi, gdzie jeden zawodnik to budżet całego naszego klubu, to jedyne, co możesz zrobić, to przygotować się najlepiej jak to możliwe, czyli tak, jak to robimy w meczach polskiej ligi. Musimy spróbować zagrać najlepiej, jak to możliwe i spróbować być godnym rywalem od początku. Jeśli z punktów będzie wynikać, że jesteśmy zdolni walczyć o zwycięstwo, wtedy spróbujemy to zrobić.

W szeregach rywali drugi sezon występuje Mateusz Ponitka. Zapowiada nam się więc pojedynek braci. Zielonogórzanie będą mieli w nogach bardzo długą podróż. Do Rosji lecieli przez… Turcję. – Myślę o tym, jak o wyzwaniu – uważa szkoleniowiec Stelmetu, który cieszy się jednocześnie, że jego klub w ogóle może rywalizować, co w dobie koronawirusa nie jest przecież takie oczywiste.

Musimy zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy. Naprawdę nie chcę porównywać zeszłego roku z obecnym, bo teraz wszystko jest inne. Gracze, ja też jestem nieco inny – starszy, lepiej znam polską ligę, wiem, jak się lepiej przygotować do meczów. Drużyny w lidze VTB też są inne. Nasz sukces w lidze VTB zależeć będzie od koronawirusa.

Zenit to według oficjalnych danych ligi VTB klub z trzecim budżetem tych rozgrywek. Ma już za sobą pierwsze spotkanie i zwycięstwo nad Chimkami Moskwa, na wyjeździe 79:67. Dzisiejszy mecz w Sankt Petersburgu rozpocznie się o 19:00 naszego czasu. Transmisja na stronie ligi VTB.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: