KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Stelmet nadal niepokonany w Energa Basket Lidze!

Czwarte zwycięstwo w ligowych bojach dopisali dziś do swojego dorobku koszykarze Stelmetu Enei BC. Zielonogórzanie pewnie pokonali w piątek w hali CRS GTK Gliwice 92:73.

Pierwsza kwarta w szybkim tempie, od kosza do kosza i w efekcie remis po 24. W drugiej odsłonie Stelmet rozpędził się na tyle, że rywale rzucili tylko 7 “oczek”. Do przerwy zielonogórzanie prowadzili różnicą 18 punktów.

Trzecia kwarta zaczęła się od deszczu “trójek” zielonogórzan. Z dystansu trafiali kolejno: Marcel Ponitka, Janis Berzins i Daniel Szymkiewicz. Po rzucie tego ostatniego przewaga Stelmetu sięgnęła już 27 punktów. W dalszej części tej kwarty goście nawiązali walkę i nieco zniwelowali straty. Czwarta odsłona pod kontrolą ekipy biało-zielonych.

Znów strzelecko błysnęli Iffe Lundberg i Janis Berzins. Rzucili razem 9 “trójek” z 15 całego zespołu. Stelmet był słabszy na desce, ale znów imponował zespołowością – 29 asyst.

Druga kwarta była znakomita, ze świetną obroną. Główną zasługą zwycięstwa była jednak nasza równa gra przez cały mecz. Trzymaliśmy dobre tempo, graliśmy dobrze w obronie, trafialiśmy otwarte rzuty i to dzięki temu wygraliśmy.Janis Berzins, Stelmet Enea BC Zielona Góra

W drużynie zielonogórskiej zagrał po raz pierwszy u siebie Daniel Szymkiewicz. Rzucił 11 punktów. Zabrakło tym razem Cecila Williamsa, którego nos ucierpiał w ostatnim meczu z Legią Warszawa.

Rywale dobrze zaczęli ten sezon, to drużyna, którą bardzo szanuję. Cieszę się, że od początku podeszliśmy do meczu na poważnie. Od pierwszego momentu graliśmy na najwyższym poziomie. Wszystkie mecze, które gramy od początku sezonu są takie, że nie mamy pełnego składu. Zmagamy się zawsze z jakimiś kontuzjami. Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra