KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Startuje Kozzi Film Festiwal. W programie m.in. kino gangsterskie

Projekcje filmów w bibliotece Norwida i rektoracie uniwersytetu, spotkania z aktorami i krytykami filmowymi oraz spektakle – to program Kozzi Film Festiwal. Wydarzenie jest poświęcone w tym roku trzem wybitnym postaciom polskiego kina: Maciejowi Kozłowskiemu, Kalinie Jędrusik i Bogumiłowi Kobieli. Rozpoczyna się już dziś.

Zaproszonych gości przedstawił Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida. Jak zawsze, będą to artyści z górnej półki.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest aktor Marian Opania, od 40 lat pracujący w teatrze Ateneum w Warszawie. A wśród innych gości – Mikołaj Grabowski, aktor, wybitny reżyser, dyrektor Teatru Starego, brat Andrzeja Grabowskiego. Zbigniew Zamachowski – aktor, teraz profesor Akademii Teatralnej. Tradycyjnie przybywa aktor Lech Dyblik.
mat.prasowe

Pokazy filmów będą podzielone na różne cykle tematyczne. W trakcie jednego z nich, „Kozzi Gangsta Film”, głos zabiorą prawnicy.

Dla mnie jest to ogromna radość, że udało mi się połączyć dwie pasje – pracę i miłość do X Muzy. Wskutek tego połączenia powstał, myślę że bardzo oryginalny projekt. Okręgowa Rada Adwokacka podjęła się patronatu nad cyklem „Kozzi Gangsta Film”. W ramach tej współpracy mamy do dyspozycji osoby, które na co dzień zajmują się prawem karnym. Profesjonalnym okiem spojrzą na filmy gansta. W cyklu tym mamy w tym roku sześć filmów.

Kozzi Film Festiwal to także wydarzenia dla dzieci. W namiocie Cafe Film przy filharmonii najmłodsi obejrzą teatr w pudełku – kamishibai, teatrzyk pacynkowy i wezmą udział w warsztatach plastycznych. Festiwal Filmu, Teatru i Książki potrwa do niedzieli, 13 września. Miejscem festiwalowych wydarzeń, oprócz Zielonej Góry, będą też Żary i Wiechlice.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: