LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Start podsumował rok

Udany rok mają za sobą sportowcy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra. Zawodnicy, trenerzy i działacze spotkali się w zielonogórskiej Palmiarni i podsumowali mijający sezon.

Był on bez wątpienia trudny ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Zwracała na to uwagę prezes stowarzyszenia Danuta Tarnawska:

To był bardzo udany rok z uwagi na sytuację, jaka panuje na świecie. Oczywiście mówię o pandemii. To wszystko wpłynęło na to, że byliśmy w napięciu. Dobrze że udały się igrzyska i możemy się spotkać, bo może niedługo znów nie będzie to możliwe. 

Największy sukces osiągnął Szymon Sowiński. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio Sowiński zdobył w strzelectwie srebrny medal.

To był dobry rok, igrzyska zakończone medalem. To pierwszy, historyczny medal w pistolecie sportowym. Mimo problemów związanych z koronawirusem wszystko się udało, jestem szczęśliwy. Pracować się chce zawsze, teraz jest trochę wyciszenia dla głowy i wracamy z powrotem do treningów. 

Po brązowy medal igrzysk sięgnął z kolei tenisista stołowy Tomasz Jakimczuk:

Dla mnie najlepszy rok, 12 lat pracowałem na to. Teraz odpoczywam od dużych imprez, ale wciąż jestem w treningu. Rok dał mi wielkie szczęście i przede wszystkim dał mi medal z igrzysk. 

Ogółem Start na arenie krajowej i międzynarodowej zdobył 45 medali biorąc udział w 42 imprezach rangi mistrzowskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: