ZIELONA GÓRA:

Stadion przy Sulechowskiej do remontu. MOSiR będzie ubiegać się o dotację

Pod koniec 2017 roku radni ówczesnego klubu Platformy Obywatelskiej apelowali o remont stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Sulechowskiej. Temat powrócił w nowej kadencji rady miasta, kiedy interpelację w tej sprawie wystosował Sławomir Kotylak. Jak wynika z odpowiedzi prezydenta miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął przygotowania do odnowy obiektu.

MOSiR, we współpracy z władzami Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki, zlecił opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego modernizacji stadionu. Będzie także starał się o pozyskanie dofinansowania na remont.

W trakcie turnieju tenisowego miałem rozmowę z jednym z przedstawicieli Ministerstwa Sportu na temat możliwości dofinansowania takiego obiektu. Oczywiście mówił, że jest to możliwe. Polski Związek Lekkiej Atletyki również jest tym zainteresowany, żeby w Zielonej Górze stadion był wyremontowany, bo w zachodniej części Polski jest to jeden z nielicznych obiektów lekkoatletycznych. Będziemy więc starali się do tego przygotować. Jeżeli uda się nam uzyskać dofinansowanie, wówczas jest szansa, by to zrobić.Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Priorytetem dla MOSiR-u jest nowa nawierzchnia bieżni. Ośrodek szacuje, że jej wymiana kosztowałaby ok. 6 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: