ZIELONA GÓRA:

Sprawa wygaszenia mandatu Janusza Rewersa. Prezydent: „to prawo określa, gdzie można być radnym”

– Dopóki nie zostanie wyczerpana droga prawna, jest radnym – mówi o Januszu Rewersie prezydent Janusz Kubicki. Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, któremu na ostatniej sesji rada miasta wygasiła mandat, zapowiada odwołanie. Proces ten może potrwać nawet 2 lata.

Prezydent przypomniał, że cała sprawa ma związek z prawem wyborczym. Zgodnie z nim, radnym nie może być osoba, która mieszka poza obszarem działania rady.

Na bazie tego, co pan Rewers wszem i wobec głosi, że mieszka w Wilkanowie, a nie w Zielonej Górze, nie ma prawa być radnym. Ustawa stanowi jednoznacznie, że miejsce zamieszkania determinuje, gdzie może być ktoś radnym. I tu jest cały problem. Cała otoczka, którą się próbuje stworzyć, ma się nijak do realnej sprawy, bo po prostu prawo jest prawem, prawo wyborcze również. Ja też mam pewne ograniczenia, co mi wolno, czego nie wolno. Decydując się na to, że będę prezydentem miasta, muszę się z tymi ograniczeniami liczyć.Janusz Kubicki

Janusz Kubicki przywołał także sprawę Tomasza Golloba, który rozważał start w wyborach do rady miasta w Grudziądzu. Były żużlowiec zrezygnował z kandydowania, ponieważ jego miejsce zamieszkania jest gdzie indziej.

Jest związany z Grudziądzem, bo przecież w tym klubie bardzo długo funkcjonował, ostatnio jeździł, ale nie mieszka bezpośrednio w Grudziądzu, tylko pod. Nie może być radnym Grudziądza. Tomasz Gollob jest na tyle człowiekiem honoru, że stwierdził, że jednak prawo jest prawem i prawa będzie przestrzegał.Janusz Kubicki

Gospodarz miasta zauważył również, że kwestia wygaszenia mandatu znów dotyczy radnego Koalicji Obywatelskiej. – Odkąd jestem prezydentem, to jest kolejny radny, który ma problem ze swoim mandatem. Idąc po kolei, to zawsze są niestety o dziwo radni Platformy Obywatelskiej – skomentował prezydent.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: