ZIELONA GÓRA:

Spacer, gawęda o zabytkach i grillowanie z PTTK!

Spacery z PTTK odbywają się nie tylko w niedzielę. W niemalże każde święto zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego również zaprasza do wędrówek. To świetna alternatywa dla tych, którzy jutrzejsze (15.08) święto chcą spędzać aktywnie. Czwartkowa wycieczka to  spacer z Łęgowa do Klępska.

Zbiórka uczestników wycieczki na dworcu PKP o godz. 10:40. Stamtąd nastąpi odjazd pociągu do Łęgowa (odjazd o godz. 10:48). Organizatorzy informują, że można również dosiadać się na trasie przejazdu pociągu: Przylep, Sulechów.

9 -kilometrowy spacer z Łęgowa do Klępska  (i z powrotem) obfitować będzie w atrakcje, m.in.:
– przejście fragmentem leśnej ścieżki edukacyjnej „Do Waligóry”, zwiedzanie parku z zabytkowym drzewostanem,

–  gawęda o historii Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny w Klępsku- Pomnika Historii od 15 marca 2017r, migracji mieszkańców Klępska i okolic z inicjatywy pastora Augusta Kavela w 1838 roku i jej odtworzenia przez obecnego kustosza ks. Olgierda Banasia.

W drodze powrotnej planowane jest grillowanie (uczestnicy wycieczki proszeni są o przyniesienie własnego prowiantu) i konkurs na najładniejszy bukiet z kwiatów łąkowych.

Powrót do Zielonej Góry z Łęgowa o godz. 17:55. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Beata Musiałowska. Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: