ZIELONA GÓRA:

Śmieci zalegają przed domem? Ze smartfona dowiesz się, kiedy wywóz

Już niedługo gospodarka odpadami w Zielonej Górze będzie sprawniejsza. Wzorem innych gmin w Polsce, np. Wałbrzycha, Wrocławia i Krakowa, miasto ruszy z mobilną aplikacją „Kiedy wywóz”. Jak wskazuje nazwa, będzie to harmonogram wywozu odpadów komunalnych, dostępny w naszych smartfonach.

Aplikacja ułatwi pracę Zakładowi Gospodarki Komunalnej, a także usprawni komunikację z mieszkańcami.

To aplikacja, dzięki której mieszkańcy będą mogli otrzymać przypomnienie, kiedy są u nich wywożone śmieci, kiedy będą odbierane poszczególne frakcje odpadów. Oczywiście większość z nas to pamięta, ale bardzo często zdarza się, że mieszkańcy zapominają wystawić kubeł przed swoją nieruchomością czy zapominają wyrzucić kolorowe worki z segregowanymi odpadami. Wówczas powoduje to sytuację, że my przejeżdżamy i ich nie odbieramy. Każdy mieszkaniec, który ściągnie aplikację, nie będzie musiał nic specjalnie robić. Dzień przed terminem otrzyma alert na telefon: „wystaw worek”tłumaczy Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Za pośrednictwem aplikacji ZGK będzie również przypominać o terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych, np. mebli. Poinformuje też o zmianach czasu pracy zakładu ze względu na święto czy upał. Mieszkańcy z kolei będą mogli składać reklamacje na usługi ZGK.

Dodatkowo można nam również przesyłać zdjęcia z dzikich wysypisk, które na pewno gdzieś się pojawiają. To będzie więc taka aplikacja, która ma w prosty, łatwy i przyjemny sposób przypominać mieszkańcom o cotygodniowych sprawach, ale stwarza również możliwość dialogu z nami, podpowiadania nam ewentualnych niedociągnięć bądź sugerowanie spraw do załatwienia.Krzysztof Sikora

Aplikacja „Kiedy wywóz” ruszy w Zielonej Górze od 1 września. Będzie do pobrania z internetowych sklepów: App Store, Google Play i Windows Store. Obecnie ten elektroniczny harmonogram wywozu odpadów jest dostępny dla ok. 2 milionów Polaków.

Poniżej zdjęcie aplikacji – na przykładzie Wrocławia.

źródło: facebook.com/KiedyWywoz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: