ZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Powtórny wniosek na mieszkanie komunalne?

W jaki sposób starać się o mieszkanie komunalne, i czy odnawiać procedury przy tzw. SIM-ach czyli Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych?

W ostatniej audycji “Prezydent na 96 FM” jeden z naszych słuchaczy, pan Jarosław, zapytał o wniosek z programu “Mieszkanie+”

Chciałem zapytać, dlaczego w Zielonej Górze nie poszło “Mieszkanie+”? Miałem przez sześć lat złożone pismo odnośnie tego programu. Panie kazały napisać jeszcze jedno pismo, i te sześć lat już się nie liczą. 

Jak się okazuje, o czym mówiliśmy, program “Mieszkanie+” został przekształcony w program SIM czyli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. W jego ramach w Zielonej Górze budowanych jest na osiedlu Mazurskich 114 nowych mieszkań komunalnych, o czym informuje wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk.

Miasto Zielona Góra wraz z pięcioma okolicznymi gminami przystąpiło do tej inicjatywy. Na przełomie lat 2024/25 mieszkania będą oddane do użytku. To będą mieszkania komunalne i należy składać wnioski i odnawiać miejsca w kolejce. Chodzi o aktualizację danych. 

Macie pytanie do prezydenta? Piszcie do nas: prezydent@wzielonej.pl lub dzwońcie w każdą środę o godzinie 12.30 pod numer telefonu: 68-326-96-96.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00