LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co ze ścieżkami rowerowymi?

Czy w Zielonej Górze jest dostateczna ilość ścieżek rowerowych? Czy są one odpowiednio skomunikowane i połączone? Jak się okazuje, to problem znany zarówno mieszkańcom jak i władzom miasta nie od dziś.

Związany jest on z przerwami pomiędzy poszczególnymi ciągami ścieżek. O takiej sprawie informował nas słuchacz w audycji “Prezydent na 96 FM”:

Ubolewam nad faktem że nie została połączona ścieżka rowerowa pomiędzy Przylepem, Płotami a Zieloną Górą. Tam jest króciutki odcinek 200-300 metrów. Byłaby piękna trasa na Czerwieńsk w kierunku Odry. 

O tę sprawę pytaliśmy prezydenta Zielonej Góry. Dla Janusza Kubickiego ten problem nie jest nowy.

W województwie nikt nie koordynuje tego, jak ma to w całości wyglądać. Każdy sobie rzepkę skrobie. Takich dziur jest dużo. Dla mnie nie jest to często priorytet. 

Prezydent zwraca uwagę na rolę samorządu województwa lubuskiego w tej sprawie:

Chcemy być zielonym województwem a nie korzystamy z tego. Wszystkie te elementy nie idą w dobrym kierunku. Nikt tego nie spina z punktu widzenia całego województwa. 

Macie pytanie do prezydenta? Piszcie do nas na adres: prezydent@wzielonej.pl lub dzwońcie podczas środowej audycji “Prezydent na 96 FM”. Numer telefonu: 68-326-96-96.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: