ZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co z przejściem do Doliny Gęśnika?

“Czy w planach jest poprawa do Doliny Gęśnika od strony ulicy Sulechowskiej? Z jednej strony schody od ulicy Źródlanej, czy coś się da z tym zrobić?” Takie pytanie zadała jedna z naszych słuchaczek, pani Agnieszka w programie “Prezydent na 96 FM”? 

Dolina Gęśnika to chętnie odwiedzane miejsce przez zielonogórzan szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Ze swobodnym dojściem może być jednak kłopot. Jak się okazuje miasto ma plany, by to zmienić. Wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk zdradził, że pojawiła się koncepcja wybudowania przejścia pod ulicą Sulechowską, która łączyłaby ulicę Źródlaną i część od Wagmostawu.

Mamy duże problemy, chcieliśmy pomyśleć, by między Gęśnikiem a Wagmostawem pod ulicą Sulechowską przejść. Mieliśmy taką koncepcję. Jeśli będziemy wiedzieć, na co zgadza się Urząd Marszałkowski w naszym zicie i jeśli będzie taka zgoda, do tej koncepcji wrócimy i ją przygotujemy. 

Macie pytania do prezydenta? Dzwońcie do nas, 68-326-96-96 w każdą środę o godzinie 12.30 lub piszcie: prezydent@wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00