HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co z drogami dojazdowymi w mieście?

Czy miasto może mieć wpływ na firmy deweloperskie, które są odpowiedzialne za budowę nowych mieszkań w Zielonej Górze? Chodzi konkretnie o drogi dojazdowe. To jeden z tematów, który pojawił się w ostatniej audycji “Prezydent na 96 FM”. 

O tym, że problem z drogami dojazdowymi istnieje, nie trzeba nikogo przekonywać. W tej sprawie napisał do nas Pan Bartosz, mieszkaniec ulicy Emilii Plater.

Jest tam 400 mieszkań, deweloper sprzedał działkę, dojazd na ulicy Botanicznej, co spowodowało odcięcie osiedla. Jedyny dojazd jest od ulicy Kożuchowskiej. Jest niebezpiecznie, mieszkańcy prosili o alternatywny wyjazd z osiedla. Miasto odmówiło. 

Co na to prezydent Zielonej Góry? Janusz Kubicki jest zdania, że dziś miasto stara się wymusić na deweloperach wprowadzenie takich rozwiązań, które ułatwią życie mieszkańcom.

Teraz pilnujemy, by nie było powtórki z rozrywki. Miasto może wymusić pewne rzeczy, ale musimy wiedzieć wcześniej. Dla mnie później już pewne sprawy są nie do okręcenia. Jest ciągłość prawa, a ja nie podejmuję takich decyzji. 

Audycja “Prezydent na 96 FM” w każdą środę o godzinie 12.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: