ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Setne derby dla Stali. Falubaz bez bonusa!

W strugach deszczu przebiegały jubileuszowe, setne Derby Ziemi Lubuskiej. W nich lepsze Moje Bermudy Stal. Gorzowianie pokonali w środowy wieczór RM Solar Falubaz Zielona Góra 52:38

Tym samym bonus również pozostaje w Gorzowie (w Zielonej Górze gospodarze triumfowali 50:40). I o „oczko” toczyła się też batalia w drugiej części spotkania. Przez większą część meczu żużlowcom towarzyszyły opady deszczu, momentami rzęsiste. Jedyne równanie toru w tym spotkaniu było po czwartym biegu.

Pojedynek od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. W barwach zielonogórzan debiutował jako gość Wiktor Kułakow. Rosjanin nie odnalazł się na „Jancarzu” i po dwóch słabych startach został wycofany z rywalizacji.

W Falubazie od początku dobrze spisywał się Michael Jepsen Jensen (9), z czasem do Duńczyka doszlusował Patryk Dudek (12+1 w 6) i Martin Vaculik (7). Nieźle też poczynał sobie Norbert Krakowiak (6+1), ale to było za mało na rozpędzoną Stal.

O pomeczową opinię poprosiliśmy kierownika zielonogórskiej drużyny – Tomasza Walczaka:

Mecz nieudany w naszym wykonaniu w ekstremalnych warunkach. Trudno znaleźć wytłumaczenie. Drużyna jest podłamana, ale nie mamy czasu na rozpamiętywanie. bo w niedzielę mecz z Unią Leszno. Musimy powalczyć o korzystny wynik. Tak naprawdę mamy dużo pracy przed sobą. W piątek mamy trening i szykujemy się do tego meczu mocno skoncentrowani. Coś jest blisko, a jednocześnie tak daleko. 

Wśród gospodarzy prym wiódł Bartosz Zmarzlik, którego kompletu w ostatnim biegu pozbawił Dudek oraz Anders Thomsen (12+1) i Szymon Woźniak (11+3).

Przed Falubazem teraz starcie w niedzielę z mistrzem kraju Fogo Unią Leszno przy W69.

Zobacz więcej
Back to top button
X