ZIELONA GÓRA:

Setki dobrych mikołajów w jednym miejscu

Zbliża się II Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów, czyli dziesięciokilometrowa, szlachetna rywalizacja w szczytnym celu.

Ponownie teren Dzikiej Ochli i leśne trasy zapełnią się dużymi i małymi mikołajkami. Wszystko po to, aby wesprzeć Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. Trasa dla biegaczy to 10km, dla małych dzieci kilometr. Podopieczni stowarzyszenia rozpoczną bieg, aby każdy był świadomy tego, że pokonuje trasę w szczytnym celu.

Edyta Codogni-Dżyga prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Zespołem Downa

To jednak nie tylko wydarzenie biegowe, ale również świętowanie mikołajek. Atrakcji nie zabraknie, ponieważ w planach jest m.in. ubieranie 3-metrowej choinki, tworzenie ozdób świątecznych oraz spotkanie z panem w czerwonej czapce i z długą, białą brodą.

Karolina Michalczak

Organizatorzy proszą również o to, aby przebrać się w świąteczne stroje, aby wspólnie tworzyć niezapomniany dla dzieci klimat.

Radosław Brodzik

II Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów odbędzie się 4 grudnia na Dzikiej Ochli. Dochód z pakietów startowych, które kosztują dla dorosłych 35 złotych, a dla dzieci 10 złotych, przeznaczony zostanie dla Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. Bieg małego mikołaja rozpocznie się o godzinie 11:00, dorosłych godzinę później. Przyjezdni proszeni są o pozostawienie samochodów na parkingu kąpieliska, ewentualnie na ulicy Botanicznej.

bieg

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00