ZIELONA GÓRA:

Sesja Rady Miasta: Będzie więcej pieniędzy na zielonogórską policję

254 tysiące złotych – taką kwotę zielonogórscy radni przekazali Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Ta ma przekazać środki zielonogórskim mundurowym. Dyskusja w tej sprawie podzieliła radnych podczas sesji.

Część z nich twierdziła, że policja nie powinna otrzymywać środków finansowych z miasta. Przeciwnym przyjęciu uchwały był radny Platformy Obywatelskiej dr Sławomir Kotylak przypominając wizytę posła Jarosława Kaczyńskiego z grudnia ub. roku.

Nie zgadzam się na wydatkowanie naszych pieniędzy na działania rządowe. Zwłaszcza w sytuacji, w której budżet policji jest uszczuplany takimi działaniami jak wizyta posła Kaczyńskiego. Wizyta posła w Zielonej Górze i Nowej Soli kosztowała ok. 200 tysięcy złotych. Gdyby tylko te środki przeznaczyć na dodatkowe patrole, nasze dofinansowanie nie byłoby potrzebne. 

W głosowaniu nie wziął udziału Andrzej Bocheński. Radny “Zielonej Razem” od wielu lat powtarza, że policja nie powinna być współfinansowana ze środków miejskich.

Jestem przeciwny finansowaniu policji państwowej, To oni powinni nam zabezpieczyć spokój. Dyskusja, która się wywiązała, żeby nie dać pieniędzy na policję, bo oni dają na ochronę Kaczyńskiego, to ja nie chce uczestniczyć w takiej debacie. 

O zdanie zapytaliśmy również prezydenta Janusza Kubickiego. Włodarz miasta twierdzi, że dla niego najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców.

Moim zdaniem policja może być finansowana z budżetu miejskiego. Płacimy za dodatkowe patrole, są miejsca w których nie czujemy się bezpiecznie. lepiej przekazać pieniądze policji, niż płacić firmie ochroniarskiej. Dyskusja ma na celu doprowadzenie do kolejnego sporu PIS-u z PO. 

Trzynastu radnych zagłosowało za przekazaniem środków. sześciu wstrzymało się od głosu, czterech nie zagłosowało, a dwóch – w tym Sławomir Kotylak i Tomasz Nesterowicz – zagłosowało przeciw.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00