ZIELONA GÓRA:

Seniorzy z „Wrzosa” nigdy się nie nudzą! Teraz mają jeszcze lepsze warunki

Wyremontowany budynek z nowym sprzętem to miejsce, w którym swój wolny czas mogą spędzać starsi zielonogórzanie. W klubie seniora „Wrzos” przy ulicy Moniuszki znajdą dla siebie wiele rozmaitych aktywności na cały rok.

Przez pięć dni w tygodniu do klubu, który działa przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej, przychodzi około pięćdziesięciu osób.

Przyłączyć się może tak naprawdę każdy. Wystarczy, że jest w wieku 60+. Czyli każda osoba powyżej 60. roku życia może do nas przyjść, zapisać się do naszego klubu.Zbigniew Pędziński, Polski Komitet Pomocy Społecznej

Klub jest miejscem rozmów na różne tematy, a także gier, zajęć z robótek ręcznych czy warsztatów tematycznych.

Panowie lubią gry, więc sobie tutaj siedzą – a to domino, a to szachy, karty (oczywiście nie hazardowo, nie na pieniążki). A kobiety to wiadomo – porozmawiamy sobie, jedna drugiej wyżali się z problemów, ale przede wszystkim żyjemy tym klubem. Co miesiąc coś się dzieje i naprawdę się nie nudzimy. Szanujemy się jak jedna rodzina i o to chodzi, żeby tak było.Janina Białowąs, Polski Komitet Pomocy Społecznej

Obecnie seniorzy szykują się do spotkania opłatkowego, a przed nimi jeszcze wydarzenia z różnych okazji: walentynek, Dnia Kobiet oraz oczywiście letnie półkolonie na terenie ogródków działkowych.

Zobacz więcej
Back to top button
X