KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Senior w bibliotece czyta bajki i zabawia dzieci. „Czytelnia bez granic” w „Norwidzie”

Wyjątkowy Dzień Babci odbył się w bibliotece Norwida. Była to kolejna odsłona akcji „Czytelnia bez granic”. Polega ona na tym, że nasi seniorzy spotykają się z dziećmi, czytają im książki i bawią się z nimi. Inicjatywa wyszła trzy lata temu od bibliotekarki Natalii Kononowicz oraz przewodniczącej Klubu Emerytów i Rencistów przy Szkole Podstawowej nr 13, Krystyny Magdziarek.

Z maluchami spotkała się tym razem Maria Brzózka – emerytowana nauczycielka, prywatnie babcia i prababcia. Przeczytała fragmenty książki Justyny Bednarek pt. „Babcocha”. Później wraz z najmłodszymi wzięła udział w warsztatach „Kolorowa suknia dla babuni”. Dzieci podziękowały seniorce laurką i uściskami. Na koniec dowiedziały się, jakie książki, których bohaterami są babcia i dziadek, mogą wypożyczyć w bibliotece.

Cykl „Czytelnia bez granic” popularyzuje literaturę dla dzieci, buduje też więź między dziećmi i osobami starszymi. Uczestniczy w nim Biblioteka Pana Kleksa oraz kilka filii „Norwida”. Następne spotkanie odbędzie się jutro, 23 stycznia o 9:30 w Bibliotece Pana Kleksa w głównym gmachu przy alei Wojska Polskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: