LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Sejm kolejny raz zajął się projektem “LEX Czarnek” [WIDEO]

“Lex Czarnek” po raz drugi trafił pod ocenę Sejmu. Przypomnijmy – projekt dotyczy nowelizacji ustawy prawa oświatowego. W trakcie głosowania odsunięto wniosek opozycji o odrzucenie propozycji nowelizacji przepisów w całości.

Dodajmy, że przeciwnikami kontrowersyjnego projektu są między innymi sami zainteresowani – czyli nauczyciele oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Ci drudzy obawiają się, że polski rząd chciałby z ich strony wyłącznie podporządkowania i uległości. Mówi Lidia Bugiera, dyrektor ODN w Zielonej Górze.

Ten dyrektor ma się bać, że przyjdzie kurator i pokontrolnie w zaleceniu ujmie rzeczy nie do udowodnia. Dyrektor nie ma na to dokumentacji, bo minister Czarnek uważa, że pewne papiery są niepotrzebne. A jak dyrektor ma prowadzić placówkę bez odpowiedniej dokumentacji. 

Wątpliwości budził także pomysł o nowym przedmiocie. Chodzi historię i teraźniejszość. Marszałek Łukasz Porycki ma wątpliwości nie tylko względem autorów podręcznika do nauczania tego przedmiotu. Obawy pojawiają się także w kwestii tematów zawarty w jego podstawie programowej.

Jestem o tym przekonany, że będą zakwestionowane różne fakty. Ciekawe czy znajdą się jednak haniebne wykroczenia, np. z 2015 roku. Czy będzie o zachowaniach prezydenta lub podsłuchiwaniu obywateli. 

Jaki jest finał kolejnego podjęcia projektu w Sejmie? Po kilkugodzinnej dyskusji wszystkie trzy zgłoszone wnioski formalne zostały odrzucone decyzją większości członków komisji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: