ZIELONA GÓRA:

Ścianka wspinaczkowa w sobotę świętuje roczek

Powstała rok temu za pieniądze z budżetu obywatelskiego. Ścianka wspinaczkowa w hali MOSiR przy ul. Urszuli od początku służy mieszkańcom Zielonej Góry i nie tylko. 12 miesięcy później po hucznym otwarciu czas na świętowanie roczku!

Klub Wysokogórski Zielona Góra od powstania stopniowo i systematycznie zaznacza swoją obecność nie tylko w górach i skałach świata, ale i w rodzimym mieście. Od kilku lat energicznie ujawnia się w krajobrazie zielonogórskich aktywności, przede wszystkim sportowych ale również i kulturowych czy nawet społecznych.

Prowadząc szeroko rozumianą opieką nad ścianką wspinaczkową członkowie klubu umożliwiają poznanie tajników wspinania  wszystkim zainteresowanym. Klubowi instruktorzy poprzez zajęcia sekcyjne kształtują wspinaczy tak najmłodszych, jak i młodych wciąż duchem starszaków.

Na mapie kulturalnej miasta nierzadko można dostrzec obecność klubu, uczestnicząc w seansach filmowych czy spotkaniach z pasjonatami gór.

W 2018 roku, dzięki zaangażowaniu klubowiczów, ale i przy ogromnym wsparciu zielonogórzan oraz instytucji miejskich powstała nowa ścianka wspinaczkowa. Mija rok, odkąd klubowicze, mieszkańcy miasta oraz goście żywiołowo każdego dnia udowadniają użyteczność tego obiektu.

Jutro, tj. w sobotę, 23 marca, klub zamierza świętować z gośćmi rocznicę funkcjonowania nowej ścianki. Poprzez liczne atrakcje przygotowane na tę okazję pragnie wyrazić również wdzięczność zarówno tym, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do powstania obiektu, jak i tym, którzy również w przyszłości będą wspierać jej rozwój.

Więcej informacji na Facebooku wydarzenia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: