ZIELONA GÓRA:

Sci-fi, fantasy, czy horror? Zielona Góra w odsłonie literackich fantazji

Po raz siódmy zielonogórzanie będą mogli dać ponieść się literackiej sztuce, biorąc udział w kolejnej edycji Fantazji Zielonogórskich. Kto da się wciągnąć w fantastykę, sci-fi, czy też magiczny realizm?

Fantazje Zielonogórskie od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszym mieście nie brakuje fanów szeroko rozumianej fantastyki, którzy mają swój pomysł na historię o Zielonej Górze. Konkurs polega na napisaniu opowiadania w klimacie fantasy (sci-fi, fantasy, horrorze, legendach oraz magicznemu realizmowi etc.). Warunkiem jest to, aby opowiadanie wiązało się z naszym miastem, a dokładniej jego przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością. Wplecione powinny zostać również wątki historyczne Zielonej Góry lub związane z codziennością życia w tym mieście.

Najlepsze opowiadania zostaną umieszczone w antologii Fantazji Zielonogórskich.

Dodatkowo, jak zapowiadają organizatorzy – W tym roku Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra obchodzi swoje 35 urodziny! Z tej okazji wszystkim chętnym proponujemy dodatkową zabawę: czekamy na opowiadania w których nawiążecie literacko do ZKF Ad Astra (szczegóły w regulaminie konkursu).

Wszystko to połączone będzie z 31. Bachanaliami Fantastycznymi, które odbędą się we wrześniu. Opowiadania należy nadsyłać do 1 czerwca na adres fantazjekonkurs@gmail.com. Testy nie mogą przekraczać 35 tysięcy znaków. Regulamin dostępny jest na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: