LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Samorząd szczepi przeciwko grypie. W programie również Zielona Góra

Dwanaście lubuskich gmin – w tym Zielona Góra – otrzymało środki finansowe od samorządu lubuskiego na realizację programu szczepień przeciwko grypie dla seniorów.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak podkreślała, że dla przedstawicieli poszczególnych gmin ważne jest zdrowie mieszkańców.

Do programu przystąpili włodarze, dla których bardzo ważne jest zdrowie mieszkańców, dla których ważne są szczepienia przeciwko grypie.

Samorząd przeznaczył na ten cel kwotę miliona złotych. Wydanych zostało 300 tysięcy złotych, więc pula nie została jeszcze wyczerpana i poszczególne gminy mogą przystąpić do tego programu.  – Z grypą nie ma żartów. Jest niebezpieczna nie tylko dla seniorów – podkreślała z kolei dr Marzenna Plucińska – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze.

Co roku boli mnie ilość osób, które ciężko przechorowują grypę i umierają z powodu tej choroby i to w szczególności dotyczy osób starszych. Dla tych osób nawet względnie łagodna infekcja może zakończyć się tragicznie. 

Dodajmy, że Zielona Góra w ramach programu otrzyma kwotę 75 tysięcy złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: