TEATRZIELONA GÓRA:

“Samolub” w Lubuskim Teatrze

Lubuski Teatr zaprasza na premierę. Tym razem będzie to opowieść skierowana do dzieci do lat sześciu. Scenariusz do “Samoluba”, bo taki tytuł nosi najnowszy spektakl, powstał na podstawie opowiadania Oskara Wilde’a. Przedstawienie wyjątkowe, bo przy użyciu ogromnej lalki. 

Opowieść , którą zobaczymy już w ten weekend na scenie kameralnej Lubuskiego Teatru, jest wzruszającą historią o ogrodzie tytułowego Samoluba – Olbrzyma. W roli głównej obsadzono tutaj Marka Sitarskiego.

W tym przypadku było dużym wyzwaniem zacząć grać tą lalką. Jest ona dosyć duża. Ciężka.  Na pewno jest to lalka przystosowana do tego, żeby prowadziło ją kilku aktorów animatorów. Natomiast tutaj ja sam ją prowadzę. Musieliśmy też szukać miejsc takich, żebym ja, jako aktor miał możliwość jak najbardziej ożywić właśnie taką martwą formę. Żeby ona żyła.

Znacznie prostszy ma być przekaz i morał bajki. Aktorzy chcą pokazać swoim małym widzom, że warto się w życiu dzielić i być wrażliwym na potrzeby innych osób.

Trzeba w sobie pobudzić, w swoim sercu, duszy tą dziecięcą wrażliwość. I po prostu się bawić. Ale też niekoniecznie na siłę grać dziecko. Prawda jest bardzo istotna w teatrze dla dzieci. Dzieci to jest taki surowy widz, nie znosi oszustw. I mówi o tym otwarcie. Jeżeli za czymś nie idzie, to po prostu nie idzie. 

Premierę “Samoluba” zaplanowano na sobotę, w samo południe. Kto nie zdąży, będzie mógł ją zobaczyć jeszcze w niedziele. Także punktualnie o 12.

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: