ZIELONA GÓRA:

Salon urody w domowym zaciszu. Jakie zabiegi poleca kosmetolog?

Jak zadbać o swoją urodę, gdy zamknięte są salony kosmetyczne? W tym czasie możemy sobie poradzić bez specjalistycznych zabiegów – uważa kosmetolog Małgorzata Ampulska. Poleca, abyśmy korzystali z naturalnych składników, które mamy pod ręką.

Nasza skóra może źle znosić zamknięcie w domu i stres. Często jest przesuszona, dlatego potrzebuje nawilżenia.

Nawilżanie buzi poprzez plasterki ogórka na oczy, na całą twarz – pięknie ściąga wodę z obrzmiałej twarzy. Nawilżanie nawet zwykłą wodą mineralną na gazę to też fajny sposób. Nasze babcie tak kiedyś robiły i fajnie wyglądały.

Powinniśmy nawadniać się również od środka, pijmy więc 2 litry wody dziennie. Poza tym ważne, by pielęgnacja była dobrana do typu skóry.

Domowy peeling do skóry suchej to na przykład drobno zmielona kawa z olejkiem. To jest naszą podstawą, jeżeli chodzi o twarz czy ciało. Natomiast później możemy sobie same przygotować maseczki. W przypadku skóry suchej – żółtko, parę kropel cytryny i oliwa z oliwek lub inna oliwa, która jest w domu. Z innych masek – może to być nawet aloes, miąższ ze środka.

Kosmetyczki i kosmetolożki udzielają też telefonicznych porad, jak dbać o cerę. Proponują również próbki środków do pielęgnacji, które dostarczają klientkom – oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: