ZIELONA GÓRA:

Ruszyły konsultacje dotyczące projektu budżetu obywatelskiego

Mimo iż budżet obywatelski cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, wciąż nie wszyscy zadowoleni są z jego formy i dostrzegają liczne niedoskonałości w projekcie. Teraz jest szansa, aby go ulepszyć.

Do 16 kwietnia trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego. Projekt określa m.in. budżet przeznaczony na BO, w tym przypadku jest to 0,6% wydatków miasta zawartych w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu – dotyczy to zadań na terenie Zielonej Góry, zaś na dzielnicę Nowe Miasto przeznacza się 20% wysokości zielonogórskiego budżetu obywatelskiego.

W projekcie znajdują się także wymogi formalne zgłaszania zadań z wymaganą liczbą popierających je mieszkańców. Szacunkowa wartość realizacji jednego projektu zgłoszonego do zielonogórskiego budżetu obywatelskiego nie może być niższa niż 200.000 i nie może przekroczyć kwoty 1.000.000 zł. Cały projekt wraz z wytycznymi dotyczącymi zgłaszania opinii na stronie Urzędu Miasta.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: