LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Ruszył konkurs dotacji na wsparcie bezrobotnych Lubuszan

Nawet 23 tysiące złotych dotacji mogą otrzymać młodzi Lubuszanie, którzy chcą założyć własną firmę. Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie na działalność gospodarczą. Prowadzi go w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Celem konkursu dotacji jest pomoc osobom, które straciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa. O wsparcie dla bezrobotnych mieszkańców mogą się starać organizacje, które działają niekomercyjnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i mają co najmniej 2-letnie doświadczenie w udzielaniu dotacji.

Projekty mają pomóc w założeniu własnej działalności gospodarczej przez osoby z województwa lubuskiego w wieku od 18 do 29 roku życia, które są bierne zawodowo lub bezrobotne, niezarejestrowane w urzędzie pracy. Dotacje na założenie firmy w maksymalnej wysokości 23 050 złotych na osobę będą udzielane jedynie osobom, które utraciły zatrudnienie po 1 marca bieżącego roku w wyniku pandemii COVID-19. Przewidziane jest również wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy na pokrycie bieżących wydatków oraz szkolenie z zakresu założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

WUP będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie do 21 sierpnia poprzez elektroniczny System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych. Na wsparcie młodych bezrobotnych przeznaczy łącznie 20 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: