ZIELONA GÓRA:

Ruszył kolejny semestr zajęć komputerowych dla seniorów

Co środę chętni seniorzy mogą wziąć udział w zajęciach z nowej technologii w Mediatece Góra Mediów. Spotkania, które przybliżają działanie, m.in. laptopa i smartfonów, prowadzi Natalia Dyjas-Szatkowska.

To już kolejna edycja zajęć komputerowych dla seniorów, które odbywają się w zielonogórskiej mediatece. Od nowego semestru prowadzone są dwie grupy – początkująca i zaawansowana. Więcej o warsztatach „Nowe technologie bez tajemnic” mówi Magdalena Faron, koordynatorka Mediateki Góra Mediów.

Mamy zorganizowane dwie grupy. Osoby, które mają bardzo małe doświadczenie i umiejętności w obsłudze komputerów, laptopa czy też smartfona i oczywiście to jest dla grupy początkującej – wszystkie tajniki od podstaw dosłownie – jak założyć konto pocztowe, jak posługiwać się kontem w Narodowym Funduszu Zdrowia, czyli e-pacjent, albo załatwić najważniejsze sprawy urzędowe.

Grupa seniorów, którzy znają już podstawy obsługi laptopa i Internetu, będzie mogła swoje umiejętności rozwinąć.

Druga grupa bardziej zaawansowana może już więcej poznać tajników, może od osoby prowadzącej dowiedzieć się, jakie strony internetowe są interesujące, pomocne, jak sprawdzić rozkład jazdy, np. naszych linii miejskich autobusów. Czyli wszystko to, co jest potrzebne w codziennym życiu, a z czym sobie seniorzy nie dają do końca rady.

O tym, dlaczego zdecydowały się na udział w warsztatach, opowiedziały nam dwie uczestniczki grupy początkującej – Pani Zofia i Pani Helena.

Seniorzy, którzy są zainteresowani udziałem w warsztatach, mogą się na nie zapisać, dzwoniąc do Mediateki Góra Mediów na numer 68 453 26 15. Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 12:30-13:30 (grupa początkująca) oraz 13:30-14:30 (grupa zaawansowana) i potrwają aż do końca czerwca.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00