ZIELONA GÓRA:

Ruszamy na budowę w Zielonej Górze! Gdzie przejedziemy najszybciej?

Jedni się przyzwyczaili do objazdów i jeżdżąc nimi czekają na koniec drogowych inwestycji. Inni pomstują i z wściekłością stwierdzają: po Zielonej Górze nie da się jeździć!

Jak wygląda sytuacja na zielonogórskich budowanych lub remontowanych drogach? W podróż po Zielonej Górze zabrał nas w audycji Prezydent na 96 FM Dariusz Lesicki. Wiceprezydent Zielonej Góry przyznał, że najgorzej sytuacja wygląda z remontem wiaduktu na ul. Batorego. Drogą pod nim przejedziemy dopiero wiosną.

Opóźnienie tam będzie znaczące, ze względu na to, że po odkopaniu tam fundamentów okazało się, że te fundamenty nie będą mogły być wykorzystane. Muszą być dobudowane, podbudowane. PKP zastanawia się, jak to wzmocnić, żeby to uruchomić jak najszybciej. My też dość mocno naciskamy na PKP.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Znacznie lepiej wygląda inwestycja na ul. Dworcowej. Wiceprezydent Lesicki liczy, że część tej drogi podobnie, jak Dąbrowskiego uda się uruchomić do świąt.

Chcemy jak najszybciej udrożnić ten odcinek. Spotykaliśmy się dwukrotnie w tym i w tamtym tygodniu i mam nadzieję, że drobne prace, które muszą być wykonane w kwestii odprowadzenia wód opadowych zostaną zrealizowane i w tym momencie będzie można szybko uruchomić ul. Dąbrowskiego, bo to jest dla nas ważne.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Zastępca Janusza Kubickiego przyznał w Radiu Index, że co tydzień spotykają się zespoły odpowiedzialne za poszczególne inwestycje. – Tak, aby na bieżąco mieć informacje i ewentualnie na bieżąco reagować – dodał Lesicki. Cała audycja z wiceprezydentem Zielonej Góry do zobaczenia na Facebooku i na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: