KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Rusza XXI edycja konkursu na rysunek satyryczny

Międzynarodowy konkurs na rysunek satyryczny ma już ponad 20-letnią historię. Swoje prace może zgłosić każdy twórca zajmujący się sztuką zawodowo lub amatorsko. Rysunki satyryczne wykonane dowolną techniką można zgłaszać do końca maja.

W tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Norwida jest jedynym organizatorem konkursu. Tematem przewodnim tej edycji konkursu jest teatr.

Rysownicy lubią tematy, które dają jak najwięcej wieloznaczności. Takie tematy najbardziej się sprawdzają i wtedy napływa najwięcej prac. Jeśli mówimy o teatrze, to temat jest do ujęcia z każdej strony. Teatr jako aktor, widz, reakcja między publicznością a sceną. Teatr jako garderoba, kostiumy, światła, życie aktorów. Z drugiej strony teatr otacza nas w każdej dziedzinie życia: między nami, w kontaktach międzyludzkich, w życiu politycznym. Dla rysowników to jest temat rzeka.Maria Radziszewska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. C. Norwida w Zielonej Górze

Konkurs na rysunek satyryczny cieszy się co roku dużą popularnością. Swoje prace przesyłają nie tylko polscy twórcy, ale również artyści z całego świata.

Dotychczas pojawiali się u nas uczestnicy z całego świata. Nie tylko z Europy, ale również z Azji i Ameryki Południowej. W sumie 51 krajów, 334 uczestników, 743 prace.Żaneta Cierach, zastępca dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. Norwida w Zielonej Górze

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się we wrześniu. Zwycięzca może liczyć na nagrodę pieniężną wysokości 5000 zł oraz statuetkę wykonaną przez zielonogórskiego artystę Roberta Tomaka. Zostaną też rozdane dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: