ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Rusza PGE Ekstraliga! O co pojadą nasi?

Można odliczać już godziny! O 16:30 Marwis.pl Falubaz na toruńskiej Motoarenie wspólnie z eWinner Apatorem otworzy PGE Ekstraligę 2021. Na co stać „Myszy”?

Zielonogórzanie, jak i toruński beniaminek to wspólnie z grudziądzanami ekipy, których – zdaniem ekspertów – czeka w tym sezonie trudna walka o utrzymanie. Mówi Piotr Żyto, trener Falubazu.

Lubię mówić o faworytach do spadku. W zeszłym roku też tak mówili działacze i jakoś tak się nie spełniło. Każdy może wygrać z każdym i to jest najpiękniejsze. Co do faworytów, to myślę, że Leszno dalej jest mocne. Nie ma Kubery i Smektały, ale jest Doyle. Mocny będzie też Wrocław, bo doszedł Łaguta. Mają wyrównany skład. Co do Gorzowa, to może być różnie. Każdy mówi, że są trzy drużyny, które powalczą o utrzymanie. Każda z tych drużyn zrobi wszystko, żeby napsuć krwi faworytom. Po 4-5 kolejkach będzie można mówić coś o sile poszczególnych drużyn.

Opiniami ekspertów nie przejmuje się Tomasz Bajerski, trener toruńskiego zespołu.

Wierzę w swoją drużynę. Nie czytam artykułów związanych z Toruniem, nie czytam opinii, bo nie ma to żadnego sezonu. Każdy może powiedzieć, co chce. Jedni z dobrego serca, a inni po to, by wprowadzić jakiś niepokój u trenera. 

A skoro o ekspertach mowa, to oddajmy im głos. Jan Krzystyniak uważa, że faworytem meczu na Motoarenie będą zielonogórzanie.

Moim faworytem była i będzie Zielona Góra. W minionym sezonie zabrakło punktów Patryka Dudka i ja mocno wierzę, że ta niemoc już minęła. Jeżeli Patryk Dudek zrobi więcej punktów, to ta drużyna będzie na podobnym poziomie. Ja mocno wierzę w też Mateja Žagara. To ciekawy zawodnik i trzeba wierzyć w niego. Juniorzy zielonogórscy prezentują większą wartość niż młodzieżowcy toruńscy. 

Innego zdania jest Jacek Frątczak. Były żużlowy menedżer klubów z Zielonej Góry i Torunia, a dziś żużlowy ekspert więcej atutów widzi po stronie gospodarzy niedzielnego spotkania.

Wydaje mi się, że jednak Toruń. Z tego względu, że jadą u siebie. Najechali sporo okrążeń na swoim torze. Liderzy powinni być istotną wartością dodaną. Choć dla mnie kluczowi są juniorzy i uważam, że oni na swoim torze będą w konfrontacji z zielonogórzanami robić przewage. Są bardziej rozjeżdżeni na Motoarenie.

A jak będzie? Początek wielkanocnej, żużlowej uczty o 16:30. Poniżej awizowane składy.

eWinner Apator Toruń:

 1. Paweł Przedpełski
 2. Jack Holder
 3. Kamil Marciniec
 4. Petr Chlupac
 5. Chris Holder
 6. Krzysztof Lewandowski
 7. Karol Żupiński

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:

 1. Jan Kvech
 2. Patryk Dudek
 3. Max Fricke
 4. Piotr Protasiewicz
 5. Matej Zagar
 6. Nile Tufft
 7. Jakub Osyczka

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: