ZIELONA GÓRA:

Rusza drugi etap budowy szkoły muzycznej. Kiedy budynek zostanie oddany do użytku?

Trwa przebudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze. Do końca 2023 roku powstanie cała bryła obiektu – ogłosiła dzisiaj Honorata Górna dyrektor szkoły.

Jak zaznaczyła dyrektor placówki, budynek został zaprojektowany tak, by zaspokoić potrzeby szkoły. Na terenie obiektu znajdzie się m.in. 55 sal przystosowanych do zajęć indywidualnych, dwie sale prób kameralnych, część administracyjno-biurowa oraz dwie sale w części koncertowej na 340 i 152 miejsca.

Budynek edukacyjny będzie wykończony. W zakresie wykonawcy jest również uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Natomiast część koncertowa obiektu będzie w stanie surowym zamkniętym. W części edukacyjnej zajęcia będą się mogły w pełni odbywać, będziemy mogli w 2023, na początku 2024 roku przenieść się do nowego obiektu.

Jak zaznaczył Andrzej Łączak, przewodniczący rady rodziców, od lat walczono o remont obiektu.

Od wielu lat zabiegamy o powstanie prawdziwej szkoły, w której nasze dzieci mogłyby się uczyć w normalnych warunkach. Obecne obiekty nie spełniają standardów ani technicznych, ani edukacyjnych. Dla nas jest to ogromna radość, niezwykle się cieszymy. Mamy nadzieję, że pomoże to naszym dzieciom w rozwijaniu ich marzeń i aspiracji.

II etap budowy szkoły muzycznej został wyceniony na ponad 32,5 mln zł.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: